Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach
Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach

Na potrzeby Gminy Czerniejewo, stworzyliśmy scenariusz przedstawienia komediowego o tajemniczo brzmiącym tytule: „Kmieć Czyrń w gęstych cierniach”.  W programie warsztatów wokalno-aktorskich uczestniczyła międzypokoleniowa grupa tworzona przez mieszkańców Gminy Czerniejewo.

Godzinny spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Jego fabuła osnuta była wokół dwóch legend opowiadających o powstaniu nazwy miasta Czerniejewa. Jedna z nich mówi o tajemniczym kmieciu Czyrniu, a druga nawiązuje do gęstych cierni, porastających być może teren, na którym później powstała pierwsza osada.

To niezwykłe wydarzenie było uwieńczeniem trwającego od czerwca 2016 roku projektu „Każde pokolenie ma teraz swój czas”. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Programu „Działaj lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Światowid.

Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach Warsztaty artystyczne i spektakl pt.: Kmieć Czyrń w gęstych cierniach