USKRZYDLENI WIEKIEM - Warsztaty w Starym Ratuszu
USKRZYDLENI WIEKIEM - Warsztaty w Starym Ratuszu

Warsztaty: Sokół i Seniorzy - czyli Uskrzydleni Wiekiem
Wyrażenie Towarzystwa Gimnastycznego zazwyczaj kojarzy się z młodością, tężyzną. Chcąc odczarować to myślenie, postanowiliśmy znaleźć miejsce w Sokole dla seniorów.
Zaprosiliśmy seniorów i młodzież do udziału w przedsięwzięciu, które stało się istotnym elementem dającym podwaliny tworzenia idealnego pomostu do nawiązania dialogu międzypokoleniowego.  W procesie wspólnego tworzenia i realizacji postawionych zadań, skorzystaliśmy z banalnej na pierwszy rzut oka aktywności, jaką jest warsztat plastyczny. Jednak pod okiem naszych specjalistów w ramach aktywności poruszono zagadnienia nawiązujące do łamania stereotypów, konieczności wypracowania nici porozumienia i  umiejętności współpracy dwóch nieznanych sobie grup społecznych.  Efektem wspólnego tworzenia dzieł plastycznych w przestrzeni miejskiej – i to w wymiarze wielopokoleniowym - były prace plastyczne, wyeksponowane obok wystawy „Pod skrzydłami Sokoła. 

Realizacja miała miejsce z inicjatywy instruktorów Starego Ratusza w Gnieźnie.

USKRZYDLENI WIEKIEM - Warsztaty w Starym Ratuszu USKRZYDLENI WIEKIEM - Warsztaty w Starym Ratuszu USKRZYDLENI WIEKIEM - Warsztaty w Starym Ratuszu USKRZYDLENI WIEKIEM - Warsztaty w Starym Ratuszu USKRZYDLENI WIEKIEM - Warsztaty w Starym Ratuszu USKRZYDLENI WIEKIEM - Warsztaty w Starym Ratuszu USKRZYDLENI WIEKIEM - Warsztaty w Starym Ratuszu