RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie
RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie

        Rzecz o oswobodzeniu Gniezna to spektakl przygotowany specjalnie na 28 grudnia, czyli 100 rocznicę wybuchu Powstania wielkopolskiego. Swoją premierę miał on w Domu Powstańca - nowo otwartym muzeum w gnieźnieńskim Starym Ratuszu.

       Jest to historia na pozór zwykłych ludzi, którzy na co dzień w ogóle nie odróżniali się od nas. Pomimo wielu trudności starali się wykonywać swoją pracę i żyć na tyle godnie, jak było to możliwe. Jednak poczucie braku wolności sprawiło, że zmuszeni zostali do tajnych działań, spotkań i rozmów, które w rezultacie przeobraziły się w szczegółowy plan walki o niepodległość.  Choć szanse na wygraną wydawały się niewielkie, walka zakończyła się sukcesem. Do dziś Powstanie wielkopolskie uchodzi za jedyną w pełni zwycięską bitwę. Pamięć o powstaniu utrwalana jest każdego roku, ale w tak szczególny sposób raz na sto lat.

RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie RZECZ O OSWOBODZENIU GNIEZNA Spektakl -Dom Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie