PIŁSUDSKI I PADEREWSKI w Witkowie
PIŁSUDSKI I PADEREWSKI w Witkowie

        27 grudnia na ulicach Witkowa uroczyście świętowano 100 rocznicę wybuchu Powstania wielkopolskiego. Wszyscy zebrani w tym dniu przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich pod wpływem niecodziennych okoliczności zostali zabrani w podróż do roku 1918.

     Zaraz po odśpiewaniu hymnu narodowego i Salwie Honorowej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego do miasteczka przybył Ignacy Paderewski oraz marszałek Józef Piłsudski. To niedługie spotkanie zwieńczone zostało oficjalnym złożeniem kwiatów oraz występem zespołu śpiewaczy "My Młodzi". Wraz z dźwiękiem syren i biciem dzwonów kościelnych odsłonięto tablicę upamiętniającą postać Ignacego Knasta. Po zakończeniu uroczystości wszyscy chętni mogli przenieść się do Sali Historii, gdzie specjalnie na tę okazję stworzono wystawę, następnie zaś  do witkowskiego Centrum Kultury, w którym uczniowie z miejscowych szkół czekali z przygotowanym przedstawieniem.

PIŁSUDSKI I PADEREWSKI w Witkowie PIŁSUDSKI I PADEREWSKI w Witkowie PIŁSUDSKI I PADEREWSKI w Witkowie PIŁSUDSKI I PADEREWSKI w Witkowie PIŁSUDSKI I PADEREWSKI w Witkowie PIŁSUDSKI I PADEREWSKI w Witkowie