Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie
Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie

Kolebka Piastów, pierwsza stolica i królewska para. Konkurs wiedzy historycznej, rodzinne budowanie grodu i projektowanie średniowiecznych strojów. Dla najmłodszych kącik zabaw i stoisko kreatywne. Muzyka, taniec i śpiew.


W ten sposób 5 kwietnia hucznie świętowaliśmy otwarcie Galerii Piastova w Gnieźnie!


W dniu otwarcia na mieszkańców pierwszej stolicy czekało wiele promocji, ale również mocny  zastrzyk rozrywki. Po części oficjalnej i uroczystym przecięciu wstęgi rozpoczęły się konkursy dla  najmłodszych, w których chętnie  udział brali również rodzice. Łamigłówki i tworzenie przestrzennych budowli przeplatane były występami zespołu tanecznego i coverowego, a także pokazem iluzjonisty. Ponadto przez cały dzień dla najmłodszych udostępnione było stoisko kreatywne, oraz kącik malowania twarzy. Choć to XXI wiek, całość utrzymana była w królewskiej atmosferze; wszyscy odwiedzający w tym dniu galerię  na swej drodze napotkać mogli królewską parę, która jak za dotknięciem magicznej różdżki na chwilę przeniosła się do odległej epoki współczesności.

Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie Otwarcie Galerii Piastowej w Gnieźnie