Noc Kupały w Czerniejewie
Noc Kupały w Czerniejewie

W niedzielę, 25 czerwca na łąkach w Pakszynie (Zdroje nad Wrześnicą) mieszkańcy gminy Czerniejewo oraz przybyli goście mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – w Nocy Kupały.

Wydarzenie zorganizowaliśmy już po raz drugi i wszystko wskazuje na to, że na stałe wpisało się w kalendarz imprez gminy Czerniejewo.

Podobnie jak przed rokiem, również i tym razem na przybyłych czekało moc atrakcji, m.in. rekonstrukcje historyczne, gry i zabawy „plebejskie”, warsztaty lepienia garnków z gliny i plecenia wianków, a także śpiewy i tańce przy ognisku. Ponadto pojawiły się także kupieckie kramy, oferujące rękodzieło i produkty lokalne oraz swojskie jadło i napitki. Oczywiście, już zwyczajowo można też było wziąć udział we wspólnym puszczaniu wianków i lampionów na Wrześnicy. Zabawa była przednia, a dobrych humorów nie była w stanie popsuć nawet zmienna pogoda. 

Noc Kupały w Czerniejewie Noc Kupały w Czerniejewie Noc Kupały w Czerniejewie Noc Kupały w Czerniejewie Noc Kupały w Czerniejewie Noc Kupały w Czerniejewie Noc Kupały w Czerniejewie Noc Kupały w Czerniejewie