Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU
Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU

Zabawa zorganizowana na skwerze przy ul. Mickiewicza, przez Urząd Miasta Sieradza -  była kolejną już odsłoną Niedzielnych Pikników Wakacyjnych. Tym razem można było dowiedzieć się skąd i jak wydobyć dźwięk czy jak zbudowane są instrumenty? Wspólnie z dziećmi z okolicznych blokowisk poszukiwaliśmy dźwięków w różnych przedmiotach, stworzyliśmy orkiestrę ekologiczną, powstały fujarki ze słomek do napojów a także z marchewki. Z rur kanalizacyjnych stworzyliśmy grający Rurofon. Dzieci miały okazję zagrać na lejku, wężu ogrodowym oraz na nietypowych instrumentach takich jak kazoo czy drumla wietnamska.
Na stanowisku kreatywnym powstawały nieistniejące instrumenty oraz liczne perkusjonalia, grzechotki, tamburyny, marakasy, kastaniety i bębenki.
Dziewczynki pod okiem instruktorki tańca uczyły się tanecznych układów synchronicznych.
Gościem specjalnym był Muzyczny Ptak Nutek, który zachęcał dzieci do wspólnego muzykowania.

Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU Muzyczny Wakacyjny Piknik Niedzielny w SIERADZU