Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie
Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie

  

  Królewski Festiwal Artystyczny organizowany jest w Gnieźnie od 2012 roku. Jest to cykl wydarzeń kulturalnych przygotowywanych  w okresie wakacyjnym.  W skład wchodzą m.in. koncerty, pokazy filmowe, warsztaty i festyny.  Jak co roku nie mogło zabraknąć  Festiwalu Kultury Słowiańskiej, czyli Koronacji Królewskiej.

    Bitwa w obronie Wzgórza Lecha,  czy animacja w technologii 3D przedstawiająca  historię pierwszej stolicy to tylko część programu trzydniowego festiwalu. Na mieszkańców czekała niezwykła podróż do czasów średniowiecza, degustacja ówczesnych potraw i warsztaty  z kaligrafii oraz wyrobu biżuterii.  Nie zabrakło  również gier i zabaw prowadzonych przez grupę Illuminati. Z nami dzieci miały okazję namalować portret średniowiecznego króla, a także stworzyć własny poemat rodem z innej epoki. Poza tym został zorganizowany historyczny quiz, ale przede wszystkim gry zespołowe takie jak: wielki połów,  bieg nosiwody czy rzuty wiankami. Najmłodsi i ich rodzice poznać mogli zabawy, które dawno temu zostały zapomniane, a powróciły na czas niezwykłego letniego festiwalu.

Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie