Kram z Bajkami Ignacego Krasickiego - Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie
Kram z Bajkami Ignacego Krasickiego - Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie

"Docere et delectare". Ta złota zasada doby oświecenia chyba najlepiej urzeczywistniana była wlasnie przez Ignacego Krasickiego. Bo przecież, czy można lepiej przekazać uniwersalne prawdy życiowe, niż poprzez powieści edukacyjne, aż w końcu bajki?

Ale jak tego dokonać w obecnych czasach, skoro dość archaiczny język sprawiać może niemałe trudnosci?
Poradzili sobie z tym nasi aktorzy, którzy 7 grudnia w centrum kultury eSTeDe w Gnieźnie zrealizowali spektakl pt.: "Kram z Bajkami Ignacego Krasickiego".  W spektaklu wykorzystywane są materiały multimedialne, rekwizyty teatralne oraz kolorowe kostiumy. Dzieci poza obserwowaniem i słuchaniem utworów z widowni, brały czynny udział w przedstawieniu, m.in. przebierały się za postaci z czytanej bajki. Była to dla nich nie tylko dobra zabawa, ale niezapomniana lekcja.

Kram z Bajkami Ignacego Krasickiego - Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie Kram z Bajkami Ignacego Krasickiego - Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie Kram z Bajkami Ignacego Krasickiego - Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie Kram z Bajkami Ignacego Krasickiego - Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie