Centrum Sztuki w Oławie - Pierwsza Rozgwiazda czyli Św. Mikołaj na dnie oceanu
Centrum Sztuki w Oławie - Pierwsza Rozgwiazda czyli Św. Mikołaj na dnie oceanu

5 grudnia gościliśmy w Centrum Sztuki w Oławie. Nasz zespół zaprezentował się młodej publiczności spektaklem "Pierwsza Rozgwiazda czyli Św. Mikołaj na dnie oceanu". Zagraliśmy dwa spektakle - sala Centrum Sztuki była wypełniona po brzegi :)

"Pierwsza Rozgwiazda" - to szalone przedstawienie dla dzieci i młodzieży, którego akcja rozgrywa się pod wodą. Akcja rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia, kiedy to wszystkie zwierzęta mówią ludzkim głosem. Zwierzęta wodne i różne śmieszne bajkowe postaci postanawiają zorganizować prawdziwą wigilię w Podmorskim królestwie.

Główni bohaterowie to Krab Stefan, Rybka Norris i Ślimak Waldek.
W Podmorskim Królestwie dzieci wszystkich zwierząt są bardzo smutne w dniu, kiedy wszystkie małe stworzenia na lądzie są radosne – chodzi oczywiście o Wigilie. Św. Mikołaj nigdy nie zjawił się pod wodą aby rozdawać prezenty. Nasi bohaterowie postanawiają to zmienić i sprowadzić św. Mikołaja wraz z prezentami. Ale ich zadanie nie będzie proste ponieważ w morzu grasuje banda Rekina Młotka, która chce przeszkodzić w planach naszych bohaterów.
Podczas wyprawy widzowie uczestniczą w poszukiwaniu pierwszej Roz-Gwiazdy na dnie morza, wyścigach w płetwach, budowaniu choinki z wodorostów i innych niezwykłych zadaniach. Bohaterowie spotykają najdziwniejsze oryginały zamieszkujące Podmorskie Królestwo: Murenę Irenę śpiewająca w duecie z zacinającą się Syreną, Pana Gąbkę – rapującego ekscentryka, Walerego Morświna – eksperta w puszczaniu bączków (zabawkowych), a także Jaśka Śledzia, Stepujące Krewetki, Szkaradniaka, Magistra Homara i Szaloną Ośmiorniczkę.

Czy uda się sprowadzić pod wodę św. Mikołaja? – o tym przekonacie się oglądając nasz spektakl
Całości dodaje fantastyczna muzyka z elementami śpiewu wielorybów i odgłosów morza – kolędy i pastorałki i śmieszne piosenki oraz fantazyjne, kolorowe kostiumy.
Uwaga – przy wejściu na scenę, aktorzy zakładają dzieciom okulary wodne, aby mogły wejść do podwodnego świata.

Czas trwania spektaklu: 60 minut

Centrum Sztuki w Oławie - Pierwsza Rozgwiazda czyli Św. Mikołaj na dnie oceanu Centrum Sztuki w Oławie - Pierwsza Rozgwiazda czyli Św. Mikołaj na dnie oceanu