Centrum Kultury „Scena To Dziwna” - „H2O to jest to, czyli gafy z rafy”
Centrum Kultury „Scena To Dziwna” - „H2O to jest to, czyli gafy z rafy”

31 stycznia 2016 r. w Centrum Kultury „Scena To Dziwna” wystąpiła Grupa ILLUMINATI ze spektaklem dla dzieci, pt. „H2O to jest to, czyli gafy z rafy”.

Spektakl, adresowany głównie do dzieci, wypełnił salę CK eSTeDe po brzegi, głównie oczywiście najmłodszymi, którzy żywiołowo reagowali na różne sceny spektaklu. Wrażenie potęgowała sceneria oceaniczna i nastrojowa muzyka połączona z morskimi odgłosami.

Główni Bohaterowie spektaklu – Krab Stefan, Rybka Norris oraz Ślimak Waldek – wpadają na pomysł zorganizowania Dnia Dziecka w swoim podwodnym świecie. Zadanie jest to niełatwe tym bardziej, że szyki chce im popsuć krwiożerczy Rekin Młotek. Bohaterowie udają się o poradę do Humbaka Fiszbinowicza, ale nie znają języka wielorybów, więc najpierw zmuszeni są do odwiedzenia tłumacza – krewnego Kraba Stefana – dra Jaśko Śledzika. Ten informuje śmiałków, że wieloryb wprawdzie odpłynął na Antarktydę, ale posiada urządzenie, które nie dość, że pozwala się połączyć ze zwierzętami znajdującymi się w odległych stronach oceanów, to jeszcze tłumaczy języki różnych gatunków. Wieloryb daje trójce śmiałków radę, w jaki sposób powinni zorganizować Dzień Dziecka. Bardzo nie podoba się to Rekinowi Młotkowi, który ogłasza, że odwołuje święto dzieci.

Łącznie na scenie pojawia się 13 morskich stworzeń, w tym śpiewający duet Murena i Syrena, czyli rapująca gąbka. Spektakl jest projektem TEATRU ZA MIASTEM oraz Grupy ILLUMINATI.

Centrum Kultury „Scena To Dziwna” - „H2O to jest to, czyli gafy z rafy” Centrum Kultury „Scena To Dziwna” - „H2O to jest to, czyli gafy z rafy” Centrum Kultury „Scena To Dziwna” - „H2O to jest to, czyli gafy z rafy” Centrum Kultury „Scena To Dziwna” - „H2O to jest to, czyli gafy z rafy” Centrum Kultury „Scena To Dziwna” - „H2O to jest to, czyli gafy z rafy” Centrum Kultury „Scena To Dziwna” - „H2O to jest to, czyli gafy z rafy” Centrum Kultury „Scena To Dziwna” - „H2O to jest to, czyli gafy z rafy”