Akcja ambientowa przed otwarciem Galerii Piastowej w Gnieźnie
Akcja ambientowa przed otwarciem Galerii Piastowej w Gnieźnie

 

4 kwietnia na ulicach Gniezna można było spotkać niezwykłego gościa. Był nim król Przemysł II, który w towarzystwie swoich dwórek przemierzał ulice pierwszej stolicy. Jak wiadomo nic nie dzieje się przypadkowo. Przyczyną tej nieoczekiwanej wizyty było uroczyste otwarcie Galerii Piastova, które zbliżając się wielkimi krokami, w pewnym stopniu przemieniło się w event kulturalny.

Któż, jeśli nie król, mógł poinformować o tym wydarzeniu  swoich poddanych? Nie tylko dzieci, ale również dorośli byli mile zaskoczeni widokiem przybyszów z innej epoki. Pierwsza stolica znów ożyła w innym wymiarze -  w wymiarze przeszłości, który przenikał się z współczesnym, dynamicznym ulicznym rytmem.

Akcja ambientowa przed otwarciem Galerii Piastowej w Gnieźnie Akcja ambientowa przed otwarciem Galerii Piastowej w Gnieźnie Akcja ambientowa przed otwarciem Galerii Piastowej w Gnieźnie Akcja ambientowa przed otwarciem Galerii Piastowej w Gnieźnie Akcja ambientowa przed otwarciem Galerii Piastowej w Gnieźnie Akcja ambientowa przed otwarciem Galerii Piastowej w Gnieźnie Akcja ambientowa przed otwarciem Galerii Piastowej w Gnieźnie Akcja ambientowa przed otwarciem Galerii Piastowej w Gnieźnie