Dla firm

Wieczory tematyczne / WENECKI BAL MASKOWY

 • WENECKI BAL MASKOWY

  Zapraszamy Państwa na Masquerade Ball który przeniesie Was w tajemniczy i bajeczny świat weneckiego karnawału.
  Scenariusz balu został opracowany na podstawie tradycji XVIII wiecznych bali maskowych znamiennych dla dworu ówczesnej Europy. Bal wszak to nie tylko maski weneckie – to także wyjątkowa oprawa scenograficzna rygory etykiety dworskiej, stylowa muzyka, kostiumy i stroje, oraz swoisty rytuał rozpoczynający i wieńczący bal.
  W wystroju wnętrz balowych chcemy skupić się wyodrębnieniu niezwykłego charakteru dworskich spotkań dzięki zastosowaniu sugestywnej scenografii i dekoracjach.
  Wykorzystane zostaną elementy nawiązujące wprost do balu w stylu weneckim, wiszące maski, tkaniny, elementy dekoracyjne wprowadzające uczestników w klimat wyjątkowego balu.
  Aby nie zakłócić charakteru wnętrz przeznaczonych na imprezę niezbędne będzie odpowiednie zasymilowanie charakteru elementów dekoracyjnych.
  Ogromne znaczenie należy przypisać oświetleniu, które stanowić będzie ważny element spajający  - nadający ducha balu.
  Elementy zespolone stylistycznie będą punktem wyjścia do występów aktorów ubranych w profesjonalne kostiumy z epoki.
  Sugestywne etiudy  -będące fragmentami sztuk dworskich – odgrywane przy dźwiękach klawesynu i kwartetu smyczkowego oraz niebanalne wprowadzenie przez głównego prowadzącego będą doskonała przyczyna do pełnego uczestnictwa w balu.
  Artyści wystąpią w oryginalnych pod względem formy kostiumach wzorowanych na niesamowitych weneckich kreacjach.
  Nie można zapominać o swoistym rytuale balu, na który składa się ceremonialny menuet, wybór Weneckiej Róży, Walc kotylionowy i szereg zabaw dworskich sprzyjających nastrojowi dobrej zabawy. Obowiązujące zasady zabraniają odsłaniania masek  - komenda do odkrycia rąbka tajemnicy pada z ust głównego prowadzącego.
  Gwarantujemy, że będzie to niezwykła ucieczka od codzienności...

  WENECKI BAL MASKOWY WENECKI BAL MASKOWY WENECKI BAL MASKOWY