Dla firm

Wieczory tematyczne / PRL W PIGUŁCE

  • PRL W PIGUŁCE

    Założeniem działań artystycznych i animacyjnych jest kabaretowy happening - zabawa dla grupy osób, która udaje się na swoistą podróż w czasie przypominającą lata PRL-u.

    W klimacie tworzonym przez muzykę - hity socjalizmu, odbywa się rejestracja„przodowników pracy”, którzy podpisują się na liście, deklarują składki, otrzymują czerwone chusty, oraz kartki na cokolwiek i pamiątkowy znaczek. Ciąg dalszy imprezy łączy motywy kabaretowe z aktywnym udziałem uczestników.
    W programie imprezy jest wybór najlepszych dowcipów z czasów PRL, przemówienia, anegdoty i zabawne historyjki, rysunki satyryczne, toasty itd. Teksty w pewnym zakresie uwzględniają działalność firmy oraz jej najważniejszych przedstawicieli, tak aby odbiorca czuł się podmiotem happeningowych działań kabaretowych.

    Czerwona mównica oraz liczne transparenty (z zabawnymi hasłami i grafiką nawiązującą do stylistyki epoki PRL), stanowią główne elementy scenograficzne. Uzupełnieniem imprezy jest „sztandar” z logo Klienta również opracowany w stylistyce socrealizmu. Dodatkowo elementami scenografii są: gazetka zakładowa z nazwiskami uczestników imprezy w rankingu rywalizacji przodowników pracy z normami itp. oraz ekspozycja muzealna przedstawiająca historię życia towarzysza Jaglaka.