Dla dzieci

SPEKTAKLE ŚWIĄTECZNE / WIELKA DRAKA W SPIŻARNI ŚW. MIKOŁAJA

 • WIELKA DRAKA W SPIŻARNI ŚW. MIKOŁAJA

  Jak myślicie? - kogo pracuje w Spiżarni św.  Mikołaja? Nie wiecie?
  Czy słyszeliście kiedyś o Skrzydlinkach albo o Kuchcikach Świątecznych?

  Owe niezwykłe postaci posiadają parę śnieżnobiałych skrzydeł - aby sprawnie i szybko poruszać we wszystkich kierunkach po spiżarni.

  Dziewczynki - Skrzydlinki - poza skrzydełkami maja białe czapeczki z czerwonym pomponem, czerwone bluzeczki z długim rękawem, na szyi filuterny biały szaliczek.
  Skrzydlinki rzadko wychodzą poza spiżarnię - dlatego każda na nosie ma okulary w grubych oprawkach. Stałym atrybutem Skrzydlinek jest drewniana duża łyżka, którą posługują się niczym różdżką.

  Męska część pracowników spiżarni to oczywiście Kuchciki.
  Kuchcik Świąteczny także ma parę białych skrzydełek . Na głowie nosi z dumą czapę podobną do białej czapki kucharskiej. Każdy z Kuchcików ma jeden kolor przypisany sobie.
  Ich koszule opinają pokaźne brzuszki – bo kuchciki to grubaski o cienkich rączkach i nóżkach. Kuchciki mają magiczną moc – mogą bez wysiłku podnosić bardzo ciężkie przedmioty. 

  Nasza historia zaczyna się w dniu, w którym okazało się, że ktoś wykradł wszystkie składniki służące do produkcji świątecznych słodyczy. Na szczęście Skrzydlinka Marynka i dwa dzielne Kuchciki Ogórek i Panierka spróbują rozwiązać tę tajemnicę.

  WIELKA DRAKA W SPIŻARNI ŚW. MIKOŁAJA WIELKA DRAKA W SPIŻARNI ŚW. MIKOŁAJA WIELKA DRAKA W SPIŻARNI ŚW. MIKOŁAJA WIELKA DRAKA W SPIŻARNI ŚW. MIKOŁAJA WIELKA DRAKA W SPIŻARNI ŚW. MIKOŁAJA WIELKA DRAKA W SPIŻARNI ŚW. MIKOŁAJA